Profesjonalny sklep i serwis
Oferta

Naszym podstawowym dostawcą uszczelnień technicznych jest włoski producent – GUARNITEC.

W ofercie znajduje się szeroka gama profili uszczelnień do siłowników hydraulicznych mających zastosowanie zarówno w przemyśle jak i rolnictwie:


USZCZELNIENIA TŁOKOWE

Od uszczelnienia tłokowego wymaga się przede wszystkim utrzymania wysokiego poziomu wydajności i co za tym idzie równej pracy z lubrykatem przez cały okres jego użycia. Dobór odpowiedniego uszczelnienia zależy od rodzaju cylindra, pojedynczego lub dwustronnego działania.

USZCZELNIENIA DŁAWNICOWE

Uszczelnienia dławnicowe narażone są na najcięższe warunki pracy, gdyż oprócz standardowego zużycia i starcia, sprostać muszą ciągłym zmianom na powierzchni tłoczyska. Wyciek z dławnicy spowodowac może szkody nie tylko dla maszyny, ale również bezpośredniego jej otoczenia. Dlatego stojąc przed doborem uszczelnienia należy upewnić się, że jego profil jest odpowieni; że lubrykat nie uszkodzi materiału, z którego uszczelnienie jest wykonane; że na dławnicy nie ma niepożądanych zanieczyszczeń; że uszczelnienie jest właściwie zamontowane i praca silownika nie uszkodzi go.

USZCZELNIENIA ZGARNIAJĄCE

Podstawową funkcją uszczelnień zgarniających jest ochrona układu hydraulicznego i jego elementów uszczelniających przed zanieczyszczeniami, które są najczęstszą przyczyną uszkodzeń cylindra, jak również krótkiego "życia" uszczelek. Aby zgarniacz prawidłowo działał należy odpowiednio dobrać parametry tłoczyska i uszczelnienia, tak aby warga zgarniająca mogła pracować z odpowiednią siłą.

PIERŚCIENIE PROWADZĄCE

Pierścienie prowadzące stosowane zarówno do dławnic jak i tłoków zabezpieczają kontakt metal-metal, odgrywają istotną rolę prowadzącą, znoszą radialne przeciążenia. Główne zalety to: niska ścieralność, samolubrykacja, ponadto nie wysychają, nie przywierają, nie blokują się.

INNE

Specjalne uszczelnienia poliuretanowe FLS,
Podkładki metalowo - gumowe PPM,
Podkładki miedziane PM,
O-ringi,
X-ringi,
O-ringi poliuretanowe GPP,


AKCESORIA

Szczypce do montażu uszczelek Nóż do taśmy PTFE + BR oraz tkaninowo-żywicznej
F.H.U. TRANS-GUM    |    33-101 Tarnów    |    ul. Czerwona 52a    |    tel.(14) 633-27-51, fax: (14) 628-30-29
Created by Duonet - Agencja Interaktywna